Obec Býkev
Obec Býkev
ObecBýkev

Výstraha ČHMÚ

Informace k vývoji počasí v nejbližších hodinách

VÝSTRAHA ČHMÚ
VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

Zpráva č. 000246
Odesláno: 27.6.2024 10:55:26
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000245 vydanou 26.06.2024 v 19:04:15 hodin
Územní platnost: ORP Mělník

Meteorologická situace: Nad střední Evropou se bude udržovat brázda nižšího tlaku vzduchu. V pátek bude od západu přes naše území postupovat studená fronta.

Velmi silné bouřky

Vysoký st. nebezpečí

27.6. 11:00

27.6. 24:00

Popis: Očekává se výskyt velmi silných bouřek doprovázených zejména přívalovými srážkami ojediněle s úhrny přes 50 mm/1 h a kroupami i přes 2 cm.

Doporučení: Je předpovídán nebo pozorován intenzivní hydrometeorologický jev. Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Při nasyceném povodí předchozími srážkami je v orograficky členitém terénu pravděpodobný vznik přívalové povodně. Vítr může vyvracet stromy a působit i rozsáhlejší škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty a kroupami. Nutno zajistit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně, sledovat dopravní zpravodajství. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupu z meteorologických radarů v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na webových stránkách www.chmi.cz.

Vysoké teploty

Nízký st. nebezpečí

28.6. 12:00

28.6. 17:00

Popis: Odpolední teploty překročí 31 °C.

Doporučení: Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

Silné bouřky

Nízký st. nebezpečí

28.6. 12:00

28.6. 18:00

Popis: Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených zejména přívalovými srážkami ojediněle s úhrny přes 30 mm/1 h, v opakovaných bouřkách až 50 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupami do 2 cm.

Doporučení: Lokálně se může vyskytnout přívalový déšť se zatopením podchodů, podjezdů, sklepů a níže položených míst a rozvodnění malých toků. Možnost izolovaných škod větrem, zejména v důsledku lámání větví stromů. Nebezpečí mohou představovat i menší kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost především s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími předměty, hlavně větvemi. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupu z meteorologických radarů v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na webových stránkách www.chmi.cz.

Datum vložení: 27. 6. 2024 14:15
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2024 14:16
Autor: Správce Prislupský

Rezervace hřiště

CzechPOINT

Czechpoint

Stromy pod kontrolou

Odstávka ČEZ

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

dvě Místní části

První zmínka 1392