Obsah

Dotazy na starostu

Stránka

  • 1

Dobry den, uvazujeme o koupi domku v obci Bykev. Chtela bych vedet, jestli se do budoucna bude obec rozsirovat ve smyslu skolka, obchod, posta? (pripadne v jakem casovem horizontu) A jak je to rizikem zaplav? Dekuji S pozdravem Straitova

Dobrý den,

začnu od konce otázky, naše obec je mimo záplavové území, obě velké  povodně zasáhly katastr obce pouze na okraji, resp. polní plochy, k nemovitostem se voda nedostala. Zůstala v bezpečné vzdálenosti, nejméně 500 metrů. K další dotazům, obec se rozšiřuje pozvolným tempem, zařízení typu mateřská školka bychom realizovali v případě významného nárůstu dětí předškolního věku. V současné době bychom nebyli schopni kapcitně naplnit ani jednu třídu, což je 25 dětí. Obec má smlouvu se sousední obcí Hořín, kde máme zajištěnou požadovanou kapacitu. Obchod s potravinami zde byl do loňského roku (majitel zemřel), obec nemá prostory k provozování obchodu. Samozřejmě bychom v obci tento typ prodejny přivítali. Na druhou stranu do Mělníka je to z obce 5 km, v případě, že by jste nevlastnili osobní automobil, máme zde kvalitně obsazené autobusové spojení. Nákup nemovitosti zvažte, rád Vás v obci mezi našimi obyvateli přivítám. S pozdravem Prislupský Martin, starosta

Prislupský martin, starosta, 03.07.2017
Dobrý den pane starosto. Zajímalo by mne, jak je možné, že na parcele, která je zapsána v KN pod číslem 287, je (podle mého názoru) "černá" skládka suti. Dle KN se jedná o manipulační plochu a z tohoto důvodu by mne zajímalo, jestli se jedná pouze o dočasné uložení materiálu (suti, asfaltu..atd) nebo zde budou trvale uloženy. Z katastru vyplývá, že pozemek je stále na území obce Býkev, tudíž by to mělo být ve Vaší kompetenci. Pevně doufám ve Vaši odpověď a také, že se nebudu muset obracet na ČIŽP. S pozdravem občan z vedlejšího katastru

Je jenom škoda, že se nám občan s vedlejšího katastru nechce představit, k Vašemu dotazu uvádím, že podle informací od vlastníka pozemku se jedná o dočasnou skládku, vlastník pozemku se dohodl na uložení materiálu se stavbou, která provádí rekonstrukci povrchu vozovky na komunikaci I/16. Materiál použije k vlastní potřebě.

starosta, 27.08.2015
Dobrý den,i já již dlouho pátrám po osudu onoho hřbitova.Dnes již znám přesnou lokaci,ale nemohu se dopátrat okolností jeho zrušení.Byli zde pochováni moji předkové a zajímá mě osud jejich ostatků. Napadlo mě,že na tyto stránky zavítají místní,popř.rodáci.Mezi nimi by mohl být pamětník nebo mladší generace by mohla na můj dotaz upozornit rodiče či praro- diče.Byl bych moc vděčný za každou in- formaci.Srdečně zdraví a úspěšné nové volební období přeje Zdeněk Šára

Zdravím pane Šáro,

děkuji za gratulaci, o hřbitovu opravdu nemám mnoho informací. Hřbitov byl zrušen kolem roku 1970 tehdejším tajemníkem úřadu. Jednalo se o evangelický hřbitov, podle informací byli pozůstalí resp. vlastníci hrobů obesláni výzvou k projednání zrušení hrobů. Na jednání se tehdy dostavil dle dostupných informací pouze jeden vlastník hrobu. Ještě doplňuji, že podle informací, které mám k dispozici byl hřbitov neudržován a to byl hlavní důvod ke zrušení. 

starosta, 12.03.2015
Dobrý den pane starosto, při identifikaci a sumarizaci pohřebišť a pietních v ČR jsem narazil na informaci, že ve Vaší obci měl být až do konce 50. let evangelický hřbitov. Studiem dostupných písemností se mi toto nepodařilo prokázat. Prosím pěkně o jakoukoliv informaci tomto hřbitově, alespoň lokaci, popř. i jiné. děkuji a jsem s dokonalou úctou Roman Bláha hřbitovní badatel

Zdravím pane Bláho,

podle dostupných informací byl v naší obci skutečně evangelický hřbitov, cca kolem 60 let minulého století byl ale zrušen. Svoji polohou byl umístěn v části obce za rybníkem. Bohužel žádné další informace k v této záležitosti mě nejsou známi.

starosta, 16.06.2014
Dobrý den pane starosto, asi Vás tím obtěžuje u nás každý, ale jak je to s tou naší příjezdovkou u Prámu?Doslechly jsme se, že s cestou nikdo nic nedělá ani úřad v Mělníku. Má to vůbec nějaké řešení? Děkuji Vám a přeji hezký den.

Celá věc je stále v řešení a v kompetenci MÚ Mělník, je stanoven termín k nápravě 31.5.2013. Řešení je jednoznačně na straně vlastníka, a odboru dopravy MÚ v Mělníku, který má možnosti, jak tuto záležtost řešit, např. uložením pokuty nebo v krajním případě zákazem užívání stavby. Obec nemá prakticky žádné možnosti, jak by záležitost řešila, kromě nesouhlasného stanoviska s kolaudačním rozhodnutím o stavbě, což bylo učiněno. Nezbývá, než vyčkat do 31.5.2013, další kroky nemá cenu v této chvíli předjímat. 

Prislupský Martin, 29.01.2014
Dobrý den pane starosto, prosím o informaci, zda byla přímo Býkev postižena nějak povodněmi a zda potřebujete nějakou pomoc. Jsem z východních Čech a nemám jinou možnost, jak to zjistit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

 

Obec samotná nebyla přímo povodněni zasažena. Pouze krajská silnice, která prochází katastrálním územím obce byla cca 4 dny zatopena a byla cca 10 dní neprůjezdná.

starosta, 29.01.2014
Dobrý den, zajímá mě, zda je obec Býkev záplavovým územím. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Obec je dotčena stoletou vodou pouze okrajově na severním cípu katarálního území, což se týká konkrétně jenom osetých ploch (pole směrem k Mělníku). V roce 2002, kdy tekla pětisetletá voda nebyla obec zasažena přímo povodní, ale musela být přijata určitá opatření, která zamezila průnik vody do středu obce. Zastavěné území obce je tedy mimo běžnou záplavovou zónu.

13.06.2013
Dobrý den pane starosto,mám na Vás dotaz,loni jsem byl u Vás na turnaji v nohejbale(jediný tým se ženou).Pořádáteho i letos?Chtěli by jsme přijet.Jestli ano a je to možné dejte mi vědět mátli nějaký termín.Děkuji předem.Řízek Pavel

Zdravím,

jsem přesvědčen, že turnaj uskutečníme i v letošním roce, termín je vždy koncem srpna. Samozřejmě vaše účast je možná, sdělte na vás kontakt, abychom Vám mohli napsat přesný termín turnaje.

 

 

starosta, 07.05.2013

Stránka

  • 1